Bursa Kurbanlık Hisse Satışı
Bursa Kurbanlık Hisse Satışı

Bursa Kurbanlık Hisse Satışı konusunda Dini şartlarımıza göre her ortağın Müslüman olması gibi bir şart bulunmaktadır. Ortakların kurban ve ibadetlere niyet ederek her birinin hisselerinin 7'de birinden az olmaması mutlak şarttır. Sırf eti için ortak olan varsa ve biliniyorsa, hiçbirinin kurbanı sahih olmaz. Bilinmiyorsa sahih olur. Ortakların bir kısmı ölmüş olsa yahut bunak olsa zararı olmaz.  Kurbanı sırf kendisi için alarak daha sonra bir başkasını ortak etmek dini şartlara göre mekruh durumu olacaktır. Ancak Bu durum istisna göstermektedir. Dini olarak ortaklık şartlarını yerine getirmek isteyenler için duyurulan bir diğer şart ise; Mutlak adağı olanlar ortaklığa giremez şeklindedir.  Ancak günümüzde daha çok ticari olarak yaklaşımlarda bulunulmaktadır ve bu sebeple dini şartlarımız yerlerini oldukça aksatmaktadır. Bu durumda birçok niyetli kurban ortağı olmak isteyen kişiler durumdan haberdar olmadıkları için bu durum caiz sayılacaktır.

Resmi olarak Kurbanlık Büyük Baş 1/7 Hisse Fiyatları ortalaması: 1.345 TL (en az 20kg) olmak şartı ile resmi olarak bağlantılı kurumlar aracılığı ile gerek dinen gerek yasal olarak kurbanlık büyük ve küçükbaş hayvanlar üzerinde hisse sahibi olabilmektedirler.

Bir sığırı mesela bir ineği, en çok 7 kişi kesebilir. Yediden fazla kişi, bir veya birden fazla ineğe ortak olamaz.  Mesela, 8 kişinin 7 sığırı ortak satın almaları caiz olmaz. Çünkü her birinin her hayvanda hissesi vardır. Hiçbirinin hissesi yedide birden az olamaz. Bunun gibi, 10 kişinin 15 ineği, kurban etmek için ortak satın almaları da caiz olmaz.  Çünkü 10 kişi, 15 ineğin her birine onda bir oranında ortak olmuş olur. Onda bir, yedide birden azdır. Bunun gibi, 3 kişinin 9 koyunu ortak satın almaları da caiz olmaz. Çünkü 3 kişi, 9 koyunun her birine üçte bir nispetinde ortaktır. Bir koyunu ise, ancak bir kişi kesebilir. Birden fazla kişinin, bir koyunu ortak alıp, kurban olarak kesmeleri caiz olmaz. Bursa Kurbanlık Hisse Satışı Bursa’da bulunan hayvancılık sektöründe öncü firmamızı ziyaret ederek daha fazla bilgi ve içeriğe ulaşabilirsiniz.