BURSA KURBANLIK SATIŞ YERLERİ
     BURSA KURBANLIK SATIŞ YERLERİ

Bildiğiniz üzere ülkemizde bir çok Kurbanlık satış yerleri bulunmaktadır, bu yerleri seçerken bir çok hususa dikkat ederiz bunlar yerin ulaşıma yakın olması, çeşitliliğin yeterliliği, güvenilir hizmet, fiyat olarak uygunluğu ayrıca sağlıklı ortam ve koşullarda yetiştirilen ve muhafaza edilen sağlıklı kurban satışının olmasıdır.

 Bu yazımızda Bursa'da bulunan en çok tercih edilen ideal Bursa kurbanlık satış yerleri’nin adreslerini, özeliklerini, bulunduğu koşul ve şartları anlatacağız sizlere.

 

Bursa'da kurbanlık satış yapan adresler aşağıdadır;

1- Veysel Karani Mahallesi Arıtma Tesisi Karşısında

2- Geçit Mahallesi 429.Sokakta Bulunan Boş Arazilerde

3- Soğanlı Mahallesi Nilüfer Caddesi No:22-24

4- Alaattinbey hayvan pazarı

5- Carrefour-Sa Market(Orhaneli Yolu)

Yukarıda belirtilen kurbanlık satış yerlerini incelediğimde fiyat ve popülerlik olarak en çok rağbet gören yerlerin başında yer aldığı görülmektedir ayrıca bulundukları konum itibariyle ulaşımın rahat ve kolay olduğunu merkezi yerlerin seçildiğini görmekteyiz buda alıcı için artılardan biridir.

Kurbanlık satış yerlerinde olması gereken zaruri şeyler vardır bunlar insan sağlığı, hayvan sağlığı ve çevre için büyük önem arz etmektedir bu başlıklar doğrultusunda Bursa'da bulunan kurban satış yerlerin özelliklerini sizlere aktaracağım.

 Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından da kontrol edilen bu satışlarda her hayvanın bir küpesi ve üzerinde her hayvan için özel olarak verilmiş numaralar vardır dilenirse bu numaralardan kontrolü de sağlanabilmektedir.

Fiyat açısından ortalama rakamların istenilmekte olduğunu her boy ve bütçeye uygun kurbanlıkların mevcut olduğunu alıcıya kolaylık sağlandığını görmekteyiz, satın alınan hayvanın boyu, kilosu, yaşı ve sağlığı da çok önemlidir tabi bunun sağlanması içinde düzenli aralıklarla veteriner hekim tarafından hayvanlar sağlık kontrollerinden geçmekte ve denetlenmektedir.

Dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır bunlar; satış yerine kurban almaya gittiğinizde satıcıdan alacağınız kurbana ait küpesinin olmasına dikkat edilmeli bu belli kontrollerden geçtiğin göstermektedir ayrıca alıcı satıcından isterse eğer kurbanın sağlık raporlarını ve belgelerini talep ve kontrol edebilir.

 

Bu yazımızda Bursa kurbanlık satış yerlerinin adreslerini, nelere dikkat ettiklerini, hangi şartlarda satış yaptıklarından bahsettik Web sitemizi takip ederek Kurban kesim, satış ve kredi konularında bilgi sahibi olabilirsiniz. Lütfen görüşlerinizi bildirmeyi unutmayın.