BURSA TARIM FUARI İÇERİĞİ
BURSA TARIM FUARI İÇERİĞİ

Bursa Tarım Fuarı her sene ekim aylarının ilk haftasında yapılan oldukça geniş kapsamlı bir fuardır. Öyle ki geçtiğimiz 2019 yılında 8-12 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen bu fuarda 78 ilden 54 farklı ülkeden yaklaşık olarak 220.000 kişi bulunmaktaydı. Bu sayılar yıllar geçtikçe artmakta ve fuarın kalitesinde de her yıl artış gözükmektedir. Fuar 50.000 metrekare alanda gerçekleşmektedir. Tarımdan hayvancılığa her konuda uzman kişiler bu fuarda yer almaktadır ve bu fuara katılmak da tamamen ücretsizdir.

Bursa Tarım Fuarına Gelmek İçin Sebepler

-Bilindiği üzere son yıllarda her konuda büyük bir değişim yaşanmaktadır. Kişiler her zaman bu değişime ayak uydurmak zorundadır. Bu değişimden tarım ve hayvancılık da her geçen süre zarfında nasibini almaktadır. Bu sebeple tarım ve hayvancılıkla ilgilenen, ilgilenmeyi düşünen her kişi buraya gelerek trendleri yakalamalıdır.

-Sektörün lider firmalarının bir arada bulunduğu bir fuardır. Kişiler özel olarak çabalasalar dahi bu kadar lider firmayla görüşme şansı elde edemeyeceklerdir. Bu sebeple kişiler ekim ayında mutlaka Bursa'da bulunmalıdır.

-Kişiler hali hazırda tarım ve hayvancılıkla uğraşıyorlarsa mutlaka bir iş ortaklığında oldukları firmalar bulunur. Bu firmaların diğer firmalara oranla artısının, eksisinin görülebileceği en iyi yer de Bursa Tarım Fuarı'dır.

-Kişilerin hali hazırda istediği sayıda bir iş ortaklığı yoksa ya da şu anki ortaklıklarından pek memnun değillerse bu fuarda yeni iş ortaklığı kurma şansını da elde edebilirler. Bu sebeple bu fuara hazırlıklı olarak gelmek de çok önemlidir.

Bursa Tarım Fuarı Yerleşim Planı

Bursa Tarım Fuarı genel olarak 6 salona ayrılmaktadır. Salon 1 ve salon 3 tarımla alakalıdır. Salon 2 hayvancılık ve ekipmanlarıyla ilgilidir. Bu ekipmanları birçok kişi ilk defa Bursa Tarım Fuarında görür. Bu sebeple Bursa Tarım Fuarı yenilik düşünen kişiler için muhteşem bir fırsattır. Salon 4'de bitkisel üretim sergilenirken salon 5'te bahçe ekipmanları, danışmanlık ve sivil toplum kuruluşları bulunur. Salon 6 ise açık sergileme alanıdır. Görüldüğü gibi bu fuarda her şey yerli yerindedir. Bu sayede kişiler ilgili alanlarında yer alacaklardır.