ÇİFTLİK ÜRÜNLERİ NELERDİR?
ÇİFTLİK ÜRÜNLERİ NELERDİR?

Sağlıklı beslenmenin en önemli kısmı üretim koşullarını bildiğimiz yiyecekler ile beslenmek olacaktır. Üretim koşullarını ildiğimiz hayvansal gıdalar, sağlığımızın ikiye katlanmasına yardım ederek en kısa sürede sağlıklı bir hayat ile ömür geçirmemize olanak verecektir. Çiftlik ürünleri nelerdir, çiftlikte en sağlıklı yetişen hayvansal gıdalar nelerdir bilmemiz için bir hayvanın yetiştirme sürecini bilmemiz gerekir.

Çiftlik Ve Sağlıklı Beslenme
Sağlıklı beslenme dendiği zaman aklımıza ilk gelen beslenme şekli hayvansal gıdalar beslenmek oluyor. Ancak hayvansal gıdalar sağlıklı ortamlarda işlem görmediği zaman en zararlı yiyeceklerin başında oluyor. Çiftlikler içerisinde yetişen hayvanların sağlıklı olması serbest otlama yapabilmelerine ve aynı zamanda geniş alanlarda yaşamalarına bağlıdır. Geniş alanlarda serbest bir otlama dönemi geçiren hayvanlar sağlıklı gıdaların ortaya çıkmasında etkili olacaktır.

Çiftlik Ürünleri
- büyükbaş hayvanlar
- küçükbaş hayvanlar
- inek sütü
- manda sütü
- tavuk
- koyun sütü
- tavuk yumurtası olarak sıralanabilir.

Çiftlik ürünlerinin tamamı vücudun ihtiyacı olan kalsiyum oranının karşılanmasına yardım eder. Vücut için gerekli olan tüm kalsiyum depolarını doldurmaya yarar ve vücudun direncinin artmasına yardım eder. Kalsiyum ihtiyacı, beslenmemizde en çok ve en ucuz kaynağımız olan süt ile depolanır. Kalsiyum desteği başka ürünler üzerinden de alınabilirken, en önemli kalsiyum deposu süttür. Süt çiftlik ürünleri arasında başı çeker ve çiftlik ürünlerinin en sağlıklısıdır. Çiftlik ürünleri nelerdir sorusunun cevabını çiftlik ürünleri sağlıktır diye vermek yanlış olmayacaktır.

Çiftlik ile sağlıklı beslenmek ve daha iyi bir hayata adım atmak için yapmamız gereken, yerinde üretilen sağlıklı besinleri tercih etmek olacaktır. Sağlıklı besinler ile iyi bir yaşam ve beraberinde gelecek sağlıklı nesiller çiftlik ürünlerinin en önemli yanıdır.