EKOTURİZM ÇİFTLİKLERİ NEDİR?
EKOTURİZM ÇİFTLİKLERİ NEDİR?

Ülkemizde yeni yeni duyulmaya başlanan ve Avrupa ülkelerinde uzun sürelerdir devam ettirilen bir turizm şekli olan Ekoturizm çiftlikleri ile doğal bir alanda sürdürülebilir turizm hedeflenmektedir. Katılımcıların tamamen doğal şartlarda konaklamaları ve yeme içme ihtiyaçlarını yine doğal yollardan sağlamaları amaçlanıyor.

Flora ve fauna zengini ülkemizin her karış toprağı Ekoturizm Çiftlikleri için ideal zemine sahip; bu nedenle acil bir şekilde değerlendirilip faaliyete geçilmesi gerekiyor. Bu faaliyet ile bölge halkına ek gelir sağlarken, diğer yandan da bölgenin kültürel alt yapısını potansiyel ziyaretçilere tanıtmaktadır. Yeşilin yok edilmesi ve şehir insanlarının doğal yaşama duyduğu özlemi doyuran bir faaliyet olarak görülen ekoturizm ile geçimini sağlayan ve glir elde eden birçok ülke mevcut. Bu ilkeler arasında Türkiye neden olmasın? Verilen teşvik ve destekler ile faaliyete başlayabilecek o kadar çok insan mevcut ki. Standart turizm maalesef ki hammadde kıyımına ve israfa yok açıyor. Ekoturizm içerisinde ise böyle israflara yer yok. Doğal bir yaşam ile elde edeceğiniz sağlığı ve mutluluğu düşündüğünüzde aklınızda fikirler oluşabiliyor.

Agro turizm, kırsal turizm olarak da bilinen ekoturizm çiflikleri, doğanın tüm nimetlerinden faydalanmanızı hedefliyor. Alternatif turizm şekilleri içerisinde bulunan ve doğal olana ulaşmanız için sizi destekleyen ekoturizm çiftliklerinin bir an önce daha fazla destek almasını bekliyoruz. Bu teşvike yönelik yatırımların hızlıca tamamlanması da temennilerimiz arasında.