ET VE SÜT ÜRÜNLERİ NEDEN TÜKETİLMELİ
ET VE SÜT ÜRÜNLERİ NEDEN TÜKETİLMELİ


Sağlıklı yaşam geçirmenin altın kurallarından biri, her türlü besin öğesinden eşit bir şekilde yaşamımıza dahil etmektir. Her yaş grubundan bireyin ihtiyacı olan, her besin türünden dengeli olarak beslenmektir. Dengeli beslenme adı verilen bu tarz beslenme daha sağlıklı bir yaşam geçirmemize yardım ederken, vücudumuzun daha hızlı ve sistemli çalışmasını sağlayacaktır. Peki et ve süt ürünleri neden tüketilmeli derseniz cevabı Bakara Farm’da.

SÜTÜN FAYDALARI
Süt gelişme ve sağlıklı büyümenin yapı taşlarını oluşturur. Vücudun düzenli çalışmasını sağlayan, kalp ve sinir sisteminin korunmasında da süt oldukça faydalı bir besindir. Özellikle çocukluk döneminde tüketmek, çocukların kas ve sinir sisteminin sağlam olmasını sağlar. Yaşlılık döneminde sütten destek almak ise kemik erimesinin önüne geçilmesinde etkili olacaktır. Süt, büyüme ve gelişmeyi destekler. Diş ve ağız sağlının korunmasında etkilidir. Kasları güçlendiren süt, tüm yaş grubundan tüm bireylerin tüketmesi gereken besinler arasında yer alır. Süt, gün içerisinde yemek öğünleri arasında ara öğün olarak tercih edilmelidir. Ara öğün olarak süt tüketmek, sütün tok tutucu özelliği ile zayıflamamıza ve sağlıklı kilo vermemize de katkı sağlar.  Aynı zamanda süt kalp krizi riskini azaltır. Çünkü süt tüketmek, kanın pıhtılaşmasını engelleyecektir.

SÜT ÜRÜNLERİ HAKKINDA
Süt hayvansal gıdaların en başında gelen, en sağlıklı sayılan besinlerden biridir. Süt ürünleri, süt kullanılarak elde edile besinlerdendir. Süt ürünleri başında gelen besinler ise kaymak, yoğurt ve peynir çeşitleri olarak sıralanabilir. Süt ürünleri tüketirken dikkat etmemiz gereken Bakara Farm gibi sağlıklı çiftliklerde yetişen, sağlıklı hayvanların sütü kullanılarak elde edilmiş ürünler olmalıdır. Süt yağı, süt enerjisinin bir diğer kaynağıdır. Yağda eriyen vitaminlerin (A, E, D, K) emilimini sağlar. Özel durumlarda ve yetişkinlik çağında yarım yağlı ya da yağsız süt de tüketilebilir.

Süt ürünleri alırken dikkat etmememiz gerekenler arasında en önemlilerden biri, sağlıklı çiftlikler de yetişen hayvanların sütünden yapılmış ürünler olmasıdır. Bunun yanı sıra açık ortamlarda satılan süt ürünleri alınmamalıdır. Kalitesinden emin olduğunuz süt ürünlerini tercih etmek, daha iyi ve sağlıklı bir yaşam geçirmenize katkı sağlayacaktır. Tüm bunların yanı sıra, emin olduğunuz çiftliklerden sütü alabilir, süt ürünlerini kendiniz üretebilirsiniz.