Hayvancılık Hibe Desteği Nedir?
Hayvancılık Hibe Desteği Nedir?

2011 yılından itibaren hayvancılık faaliyetleri ülkemizde gittikçe hız kazanmıştır. TKDK tarafından desteklenen hayvancılık faaliyetleri mevcut olanları geliştirmek ve yeni faaliyetler kazandırmak adına, her geçen gün hızlandırılmış bir takım yenilikler içermektedir. Tasarlanan bu projeler, AB şartlarına uygun olarak tasarlanmıştır. Hayvancılık faaliyetlerinin giderek hız kazanması ve bu hız içerisinde verimli faaliyetler ile karşılaşmak için hayvancılık hibe desteklerinden yararlanmak gerekir. Hayvancılık hibe desteği nedir bilmeden, bu desteklerden yararlanmaksa mümkün olmayacaktır.

Hibe Destek Hakkında
TKDK’nin sağladığı hibe ve desteklerden yararlanmak için yerine getirmemiz gereken bir takım unsurlar vardır. Bu unsurlar şu şekilde sıralanabilir;

TKDK’dan kredi almak isteyenler tkdk.gov.tr bağlantı adresine girerek önce sisteme kayıt olmalıdır. Basit bir işlemin ardından kayıt olmanız tamamlanacaktır.

Kayıt yaptırdıktan sonra ekranınıza doldurmanız gereken bir form gelecektir. Bu formu eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurduktan sonra online olarak başvuru işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

Hayvancılık hibe desteklerinden yararlanmak için seçmeniz gereken paketler vardır. Ekrana gelecek olan paketlerin detaylarını tamamen inceledikten sonra, kendinize uygun olan paketlerden birini seçmelisiniz.

Seçilen paketin kodunu da doldurmanız gereken forma ekledikten sonra, hibe desteğinden yararlanmanız önünde herhangi bir engel kalmayacaktır. Sizin hakkınızda yapılan araştırmanın ardından, planlamış olduğunuz proje tüm detayları ile incelenecektir. İş planınız ne kadar yaratıcı, ne kadar daha önce görülmemiş ve denenmiş bir proje olursa hibe desteğinden yararlanmanız o kadar kesinleşecektir. Sizin hibe desteklerine olan uyumluluğunuzun araştırmasının tamamlanmasının ardından krediniz olumlu veya olumsuz olarak sonuçlanacaktır.

Olumlu dönüş aldıktan sonra size bildirilen belgeleriniz ile beraber, hibe ve kredilerden yararlanacağız bankaya başvuracak ve 6 ay süreç içerisinde işlemleriniz tamamlanacaktır. Ancak unutmayın ki başvuru yapmadan önce projeniz tam olarak hazırlanmış ve eksiksiz olarak kullanıma hazır olmalıdır. Aksi takdirde desteklerden yararlanmanız mümkün olmayacaktır.