HAYVANCILIK KREDİ VE TEŞVİKLERİ
HAYVANCILIK KREDİ VE TEŞVİKLERİ

HAYVANCILIK KREDİ VE TEŞVİKLERİ
Büyük ve küçükbaş hayvancılık faaliyetleri doğal yaşamın önem kazanması ile her geçen gün değeri artan önemli bir iş kolu olarak piyasada faaliyetlerini sürdürmektedir. Devletin çiftlik kurmak ve büyük, küçükbaş hayvancılık yapmak için sağladığı olanaklar ile önemli bir ticari faaliyet olmayı başaran hayvancılık, kredi ve teşvikler ile çiftlik kurmak isteyen herkesin yararlanması gereken bir unsur olarak varlığını sürdürüyor. Çiftlik kurmak isteyen bireylerin belirli şartlara uygunluk sağladıktan sonra yararlanabilecekleri hayvancılık kredi ve teşvikleri hakkında merak ettiğiniz detaylı bilgileri yazımızda Bakara Farm olarak sizin için derledik.

Hayvancılık ve Tarımsal Kredi
Devlet tarafından sağlanan faizsiz geri ödeme imkanları ile hayvancılık yapmak isteyen herkesin rahat bir nefes almasını sağlayan kredi türüdür. Çiftlik kurma aşamasında gerekli olan makine alımı, makinelerin kurulumu için gerekli olan teçhizatların alımı, paketleme ekipmanları için kullanılan kredi türü, tarım ve hayvancılık bakanlığı teşvikleri ile verilmektedir. Hayvancılık kredisinden yararlanmak isteyen firmalar, KOSGEB tarafından verilen, 32 saat süren girişimcilik eğitimini almak zorundadır. Krediden yararlanmanın ilk aşaması olarak kabul edilen girişimcilik eğitimini tamamladıktan sonra eğitimde öğretilen şekilde iş planı hazırlamanız gerekir. Eğitimden sonra size verilen sertifikayı ve hazırladığınız iş planını kullanarak hayvancılık kredi başvurusu yapabilir ve faizsiz geri ödeme ile tarafınıza verilecek kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Size verilen eğitim sonucunda alacağınız sertifikalar ile elli bine kadar hibe, yüz bine kadar sıfır faizli kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Hayvancılık ve Tarımsal Hibe
Hayvansal çiftlikler aracılığı ile süt ve süt ürünleri üretimi yapacaksanız ve devlet imkanlarından yararlanmak istiyorsanız yararlanacağız imkan, geri ödemesi olmayan hibeler olabilir. Üretmiş olduğunuz projenin maliyetine göre yüzde elli ve seksen arası değişen hibelerden yararlanabilmeniz mümkün. Doğal yaşamın bir desteği olmak için verilen hibe ve krediler çiftlik kurmak isteyen veya var olan çiftliğini büyütmek isteyen kişiler tarafından oldukça dikkat çekmektedir. Devletin büyükbaş hayvan yetiştiriciliğini ve tarımsal faaliyetleri arttırmak adına sağlamış olduğu hayvansal kredi ve hibe imkanları çiftçilik ile uğraşan her kesimden insanın dikkatini çekiyor. Bakara Farm gibi büyük ve piyasada varlığını güçlenerek sürdüren firmaların yararlanmadığı hibe ve kredilerden, daha küçük işletmeler yararlanmalı ve iş kolunu genişleterek doğal ve sağlıklı yaşama katkıda bulunmalıdır.