Küçükbaş Hayvan Teşvik ve Kredisi
Küçükbaş Hayvan Teşvik ve Kredisi

Küçükbaş Hayvancılık ile uğraşan Türkiye vatandaşlarımız için devlet tarafından sağlanan Küçükbaş Hayvan Teşvik ve Kredisi için sağlanan olanaklar oldukça fazla olduğunu belirtebiliriz. Türkiye'de Hayvancılık sektörünün Özellikle Bursa şehrinde neredeyse 0,1 faizli kredi veren birçok kurumlar mevcuttur. Elbette Bursa ile sınırlı kalmayıp Türkiye'nin hayvancılık sektöründe hizmet veren pek çok farklı şehirde bu hizmet ve geçerli koşullar sağlanmaktadır. Küçükbaş Hayvan Teşvik Ve Kredisi veren kuruluşlardan kısaca bahsetmek gerekirse şu şekilde sıralanmaktadır. KOSGEB, (Küçük ve orta büyüklükteki sanayi kuruluşlarını geliştirme başkanlığı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu)(TKDK), Diğer Kalkınma Ajansları, Bilindiği üzere Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet himayesinde olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve yine devlet himayesinde olan Halk Bankası ve dâhilinde birçok banka gibi özel bankalarda bu projede yer almaktadır.

Peki, KOSGEB  (Küçük ve ort büyüklükteki sanayi kuruluşlarını geliştirme başkanlığı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu) Küçükbaş Hayvan Teşvik ve kredisi Olanağı sağlıyor mu?

Öncelikle KOSGEB (Küçük ve ort büyüklükteki sanayi kuruluşlarını geliştirme başkanlığı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu)  dâhilinde canlı küçükbaş hayvan alımı için hibe kredileri ve 0,1 faizli Devlet destekli kredi imkânı sunulmadığını belirtmekte fayda var.  KOSGEB dâhilinde yalnızca hayvancılık ile uğraşan ve bu hizmete hâkimiyet sağlayan, süt sağma makineleri,  barınak oluşumları, gerekli alet ve malzemelerin üretimi için kredi yoğun bir şekilde destek kredi verilmektedir. KOSGEB tarafından 50 bin TL ye kadar varan değerde hibe, 100 bin liraya varan oranlarda faizsiz kredi olanağı sağlanmaktadır. Ancak yine belirtmekte fayda var. KOSGEB  (Küçük ve ort büyüklükteki sanayi kuruluşlarını geliştirme başkanlığı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu) tarafından verilen krediler küçükbaş hayvanlar alımları için kullanmaktadır. Küçükbaş Hayvan Teşvik Ve Kredisi adlı makalemizde Aradığınız cevapları bulamadıysanız lütfen Yorum kısmına belirterek daha detaylı bilgi talebinde bulununuz.