KURBANLIK FİYATLARI 2022
KURBANLIK FİYATLARI 2022

Her sene Kurban Bayramı gelmesine yakın belirlenen kurbanlık fiyatları 2022 yılında da aynı zaman diliminde belirlenmeye başladı. Küçük ve büyükbaş kurbanlıkların fiyatları şehirden şehire ve hayvanın cinsine göre değişiklik gösteriyor. Hayvanın kilosunun da fiyat değişiminde rolü büyük. Eğer siz de kurbanlık arayışında iseniz makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

İslam dininde sünnet ve vacip olarak sayılan ve kimi mezheplerde farz sayılan kurban kesme önemli bir durumdur. Kurbanlık fiyatları 2022 yılında besicilik şartlarına göre oluşturulmuştur. Son yılda yeme ve ilaca gelen zamlar ile birlikte katlanan kurbanlık fiyatları bu sene ibadetini yerine getirmek isteyenleri etkileyecek. Büyükbaş hayvanlarda 7 hisse, küçükbaş hayvanlarda tek hisse olarak piyasada bulunacak olan kurbanlıklar bayrama 1 ay kala konuşulmaya başlandı. İslami usullere göre kurban edilmesi gereken hayvanların doğru şekilde muhafaza edilmesi gerekiyor. Kesileceğinin anlaşılmaması için elimizden geleni yaparak sünneti yerine getirmeliyiz. Ancak bu şekilde doğru sünnete dahil olabiliriz. Aksi takdirde mundar olan bir sürece dahil olarak, sevap yerine günaha girebiliriz.

Kurban Bayramının yaklaşması ile içimizi saran sevinç ve mutluluğun hiç bitmemesini diliyoruz. Kurbanlık fiyatları 2022 yılında kesecek kişileri üzmemesini ümit ederek 1 ay kala sevincimizi katlıyoruz. Kazasız bir Kurban Bayramı geçirerek sevdiklerimizle birlikte mutlu dakikalar geçirmek istiyorsak, trafikte de dikkatli olmalıyız. Tüm kişisel önlemlerimizi alarak, toplumsal kurallara da riayet ederek bu zamanı lehimize geçirebiliriz.