NEDEN ÇİFTLİK KURULMALI
NEDEN ÇİFTLİK KURULMALI

Sağlıklı bir ömür geçirmek için doğal beslenmek oldukça önemlidir. Doğal beslendiğimizden emin olmanın en önemli yolu ise kendi yetiştirdiğimiz yiyecekler ile beslenmektir. Evimizin bahçesinde veya varsa, çiftlik kurulmaya elverişli bir arsada oluşturduğumuz çiftlik sağlık beslenme yolunda atacağımız ilk adımlar arasında yer alabilir. Çiftlik kurmak neden önemlidir ve çiftlik nasıl kurulur sorularının cevapları ise şu şekildedir;

Çiftlik kurmak için ilk yapmamız gereken kafamızda olan çiftlik planımızı bir kağıda dökmek olacaktır. Kuracağınız çiftliğin planını bilmeli ve çiftlik içerisinde yetiştiriciliğini yapacağınız ürünler hakkında derin araştırma yapmış olmalısınız. Planını hazırlanan çiftlik ardından çiftliğin nerede kurulacağı, çiftlik kurmak için ne kadar bütçe ayıracağınız önemli olacaktır. Seri üretim yapılmayacak sadece kendiniz yararlanacağınız bir çiftlik için geniş kapsamlı bir bütün oluşturmaya gerek kalmaz. Ancak satış sürecine sokulacak bir çiftlik için üretim koşulları ve üretim içerisinde yararlanılacak ürünler önemli olacaktır.

Çiftlik içerisinde yetişecek hayvanların bakımları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak oldukça önemlidir. Büyükbaş ve küçükbaş hayvanların yetişmesi için gerekli olan üretim ve bakım teknikleri birbirinden oldukça farklıdır. Kurduğunuz çiftlik içerisinde bakımını yapacağınız hayvanlar sağlıklı beslenmeli, sizin de sağlıklı beslenmenize faydalı olmalıdır.

Kurulan çiftlikler için teşvik ve kredi almak oldukça kolaydır. Geri ödemesiz hibe olarak alınacak krediler çiftliğimizin daha kolay büyümesine ve hayvanların yemlenmesine katkıda bulunmamıza yardım eder. Neden çiftlik kurmalı sorusunun cevabı, Bakara Farm sayesinde yetiştirilen hayvanların yemlenme ve bakım koşullarına denk sağlıklı besi hayvanları oluşturulması olarak bilinmektedir.

Çiftlik kurmak için önemli olan bir diğer husus arazi ve mekan seçimidir. Çiftlik kurulacak mekan içerisinde hayvanlara otlak alanlar bol olmalıdır ve gezen hayvan için olanak sağlanmalıdır.