ORGANİK BESLENMENİN ÖNEMİ 
ORGANİK BESLENMENİN ÖNEMİ 

Sağlıklı bir yaşam sürmek adına daha sağlıklı gıdalar ile beslenmek oldukça önemlidir. Sağlıklı gıdaları bulmak ve sağlıkla yaşam sürmek için üretime geçen Bakara Farm Besi Çiftliği size en uygun hayvanların, en sağlıklı ortamda yetişip, en sağlıklı şekilde sofranıza gelmesi için çalışmaktadır. Özellikle besi hayvanlarını organik yetiştirmeye önem veren Bakara Farm Besi Çiftliği, organik yaşamın ve organik beslenmenin önemini vurgulamak için sizinle…

Organik beslenme
Organik beslenme sağlıklı bir yaşamın temel taşıdır. Günümüzde doğal beslenme yollarını bulabilmek şehirde yaşarken mümkün olmuyor. Öncelikle Bakara Farm Besi Çiftliği gibi sağlıklı yaşamı ilke edinmiş çiftliklerden bilgi almak organik beslenme konusunda ve organik beslenmenin önemi hakkında araştırmalar yapmak daha sağlıklı bir yaşam sürmemize yardım edecektir. 

Organik besinleri temel alan beslenme düzenine doğal beslenme yani organik beslenme adı verilir. Organik besinler hormon olmadan üretilen ve tamamen doğal yollarla yetiştirilen besinlerdir. Tarım ilaçlarının kullanılması bile daha sağlıksız etler tüketmemize neden olacak ve organik beslenmeden habersiz yaşam sürmemize etki edecektir. 

Organik beslenme; kanserden ve kanserin etkilerinden korur. Ancak organik değil hormonlu beslenme ise kanser olma yolunda ki olumsuz etkilerin en önemlisidir. Organik tarımdan elde edilen besinlerin kullanımına dayalı beslenme şekline organik beslenme adı verilir ve organik beslenme özellikle hayvansal gıdaların tüketiminde önemlidir. Organik gıdaların yetiştirilmesinde ve işlenmesinde, genetik mühendisliğin, yapay ve benzeri gübrelerin, böcek ilaçlarının, yabani ot ve mantar öldürücülerinin, hormonların, antibiyotiklerin, koruyucuların, renklendiricilerin, katkı maddelerinin, kimyasal kaplama ve parlatıcı maddelerinin ve kimyasal ambalaj malzemelerinin kullanılmadığı gıda maddelerinin hepsidir ve organik gıdalar, bitkisel ve hayvansal gıdaları içerir.

Organik beslenmenin önemi şu şekilde açıklanabilir;
organik besinler; tazedir, güvenlidir, koruyucudur, kalitelidir, sağlıklıdır, lezzetlidir, kilo kontrolü sağlar, tarım ilacı barındırmaz, besin değeri yüksektir, tüm bireyler için ancak özellikle çocuklar için oldukça faydalıdır, doğa dostu ve çevre sağlığını koruyucu yapıya sahiptir. Doğadan gelen bir ürünü doğanın dengesi içerisinde tekrar dönüştürmek kolaydır ve bu organik beslenmenin önemi arasında en başta yer alır.